Use & Speak – zadania łączące struktury z mówieniem

mar 4, 2024 | do pobrania, egzaminy

Use & Speak to rozwiązanie, jeśli ćwiczenie zadań na struktury gramatyczno-leksykalne chcesz połączyć z rozwijaniem mówienia. Zdania w tym materiale zostały skonstruowane albo w formie pytań, na które uczeń musi odpowiedzieć albo w formie opini/komunikatów, do których uczeń musi się odnieść (np. powiedzieć czy się zgadza czy nie i dlaczego lub czy są prawdziwe dla niego/niej i dlaczego).

Dodatkowo Use & Speak zawiera zadania na trzech poziomach A2, B1i B2-C1. Dlaczego? Po to, żeby nauczyciel mógł korzystać z tego materiału na różnych poziomach zaawansowania, zarówno z uczniami klasy 8 i szkoły średniej jak i dorosłymi.

Sprawdź próbkę poniżej, znajdziesz w niej w sumie 23 przykładowe zdania na trzech poziomach. Możesz tę próbkę wykorzystać jako pracę domową lub część kolejnej lekcji.

Całość Use & Speak ma 450 zdań (po 150 na poziom), w całym materiale są trzy typy zadań egzaminacyjnych (tworzenie wyrazów, tłumaczenia fragmentów zdań i gramatykalizacja). Sprawdź, jak ten materiał pomoże Ci w codziennej pracy 🙂