Describe the last time – nowy materiały na mówienie

gru 11, 2021 | do pobrania

Seria Speaking bits, czyli karty rozgadujące uczniów i ułatwiające prowadzenie zajęć konwersacyjnych, się rozrasta. Dzisiaj na rynku pojawiła się szósta seria kart o nazwie Describe the last time you. Ten nowy materiał na mówienie możesz wykorzystać ze starszymi nastolatkami oraz dorosłymi już od poziomu A1/A2. Ten materiał składa się z 200 kart, które pomogą przećwiczyć czasy przeszłe w spersonalizowany sposób.

Poniżej przykładowe 10 kart z tej serii (na końcu wpisu będą do pobrania) oraz pomysły jak je wykorzystać.

Im więcej wiesz, tym więcej mówisz

Niektóre karty możesz wykorzystać już na poziomie A1, wtedy uczniowie odpowiadają prostym zdaniem w czasie Past simple. Ale im wyższy poziom uczysz, tym więcej możesz wymagać w odpowiedzi, np. możesz poprosić ucznia o wykorzystanie minimum 3 różnych czasów przeszłych w opisie.

Drugi okres warunkowy

Uczeń losuje kartę, sytuacja z karty jest pierwszą częścią zdania (z warunkiem), uczniowie układają zdanie, np. If I forgot to take lunch to school, I would buy a chocolate bar.

Zgadnij sytuację

Uczniowie pracują w parach. Jeden uczeń opisuje sytuację, ale nie podaje konkretnie, o jakie wydarzenie chodzi. Zadaniem drugiego ucznia jest zgadnięcie na podstawie opisu, co to za sytuacja.

Wywiad

Uczniowie pracują w parach. Jeden uczeń losuje kartę i wykorzystuje sytuację z niej do rozpoczęcia wywiadu/dialogu z drugim uczniem. Np: I’ve heard you posted something on social media. Drugi uczeń przytakuje, następnie pierwszy zadaje kilka szczegółowych pytań do danej sytuacji (np. What did you post? When was it? Why did you do it? Did anybody answer you?, etc). Po rundzie kilku pytań uczniowie zmieniają się rolami.

Powtórz słownictwo

Przed wylosowaniem kart uczniowie w parach przygotowują dla siebie nawzajem 5-7 słów z ostatniej lekcji. Po wylosowaniu karty uczniowie muszą zrealizować polecenie wykorzystując słowa wybrane przez kolegę.

Napisz historię

Uczniowie losują 5 kart, na podstawie których mają ułożyć opowiadanie. Może być to zadanie do wykonania w formie pisemnej lub ustnej.

Jeśli podobaja Ci się moje pomysły na wykorzystanie kart Describe the last time you, to zapraszam do pobrania ich (guzik poniżej) lub do kupienia całości (200 kart) w sklepie, do 22 grudnia 2021 cena promocyjna 10zł.

Do pobrania