Blogi dla nauczycieli i nauczycielek angielskiego

sie 17, 2020 | inspiracje

Dwa lata minęły od mojego ostatniego zestawienia blogów pisanych przez nauczycieli języka angielskiego dla innych nauczycieli.

Co się zmieniło od tego czasu? Na pewno ilość, jest nas więcej! Dlatego w zestawieniu starałam się podzielić blogi na te blogi głównie z materiałami dla dzieci plus młodszej podstawówki oraz na nastolatki i dorosłych. W zestawieniu znalazła się też sekcja z blogami dla nauczycieli, które dopiero co rozpoczęły działalność, ale mają już kilka ciekawych wpisów i warto śledzić, co będzie dalej się z nimi działo.

Co jeszcze nowego? Sekcja Sklepy, bo oprócz tego, że tworzymy wiele wartościowych treści, które udostępniamy za darmo, to też chcemy sprzedawać swoje pomysły i twórczość. I bardzo dobrze! Przygotowanie fajnych i atrakcyjnych wizualnie materiałów to jest praca, za którą mamy prawo zarabiać. Dlatego zerknijcie też na listę blogów dla nauczycieli, które mają podpięte swoje sklepy. 

Lista blogów

https://padlet.com/KatarzynaW/hy71x546vmik

Made with Padlet

Kryteria wyboru blogów do zestawienia:

– blog, który ma stronę internetową a nie tylko fanpage na FB
– blog z regularnymi wpisami (odrzucałam te, na których ostatni wpis pojawił się w zeszłym roku albo wpisów jest mało i pojawiają się rzadko)
– blogi, które nie do końca uważają na prawa autorskie (np sprzedają ćwiczenia do filmów i czytanek objętych prawem autorskim; oferują zadania znalezione w Internecie prezentując je jako swoje – tak! naprawdę są tacy blogerzy lub zauważyłam, że większość materiałów jest bardzo podobnych do tych publikowanych trochę wcześniej na innych blogach).

Jeśli nie ma Cię na tej liście, a uważasz, że żaden z powyższych punktów Cię nie wyklucza, odezwij się do mnie mailowo lub w wiadomości prywatnej na FB, chętnie dołączę Cię do tego zestawienia.