Blogi dla nauczycieli i nauczycielek angielskiego edycja sierpień 2021

sie 15, 2021 | Bez kategorii

Edycja 2021 mojego zestawienia blogów przed Wami.

W tamtym roku pisałam, że pojawiło się sporo nowych blogów, ta tendencja trwa.

A co się zmieniło? Ucichły niektóre blogi, nie pojawiają się nowe wpisy albo pojawiają się już jako produkty płatne, dlatego część blogów pojawia się tylko w sekcji Sklepy. Niektórzy sprzedają swoje materiały tylko przez FB lub nie posiadają strony blogowej tylko fanpage – takich blogów nie uwzględniałam w tym zestawieniu. Od zeszłego roku przybyło sklepów z materiałami, okazuje się, że sporo anglistów tworzy materiały, które potem chcą sprzedawać innym. To bardzo dobrze, ale… nie wszyscy dbają o prawa autorskie, nie wszyscy prowadza legalną sprzedaż i nie wszyscy dbają o jakość swoich materiałów. Ale to temat na oddzielny wpis 🙂

Zapraszam Was do blogowej lektury i blogowych zakupów 🙂

Lista blogów

https://padlet.com/KatarzynaW/hy71x546vmik

Kryteria wyboru blogów do zestawienia:

– blog, który ma stronę internetową a nie tylko fanpage na FB
– blog z regularnymi wpisami (odrzucałam te, na których ostatni wpis pojawił się w zeszłym roku albo wpisów jest mało i pojawiają się rzadko)
– blogi, które nie do końca uważają na prawa autorskie (np sprzedają ćwiczenia do filmów i czytanek objętych prawem autorskim; oferują zadania znalezione w Internecie prezentując je jako swoje – tak! naprawdę są tacy blogerzy lub zauważyłam, że większość materiałów jest bardzo podobnych do tych publikowanych trochę wcześniej na innych blogach).

Jeśli nie ma Cię na tej liście, a uważasz, że żaden z powyższych punktów Cię nie wyklucza, odezwij się do mnie mailowo lub w wiadomości prywatnej na FB, chętnie dołączę Cię do tego zestawienia.