Akcja Integracja

sie 31, 2020 | inspiracje, metodyka, Ulubione i użyteczne

Akcja integracja to seria trzech filmów z pomysłami na zajęcia integracyjne, które nagrałam dla Was w ramach mojego kanału na Youtube Ulubione i Użyteczne. Zadania integracyjne przydadzą się Wam, jeśli zostaliście wychowawcami nowej klasy, ale także na zajęciach językowych z nowymi grupami. Co więcej, nawet jeśli uczycie daną klasę kolejny rok, możecie wykorzystać te ćwiczenia, aby zbudować jeszcze lepszą relację z uczniami.

Akcja integracja cz. 1 Poznaj swoje imiona

W pierwszym filmie mówię o kilku pomysłach na to, jak najlepiej zapamietać uczniowskie imiona. Jednocześnie ćwiczenia te pomogą powiązać uczniów z ich zainteresowaniami lub cechami charakteru.

Akcja integracja cz. 2 Prezentujemy się

W częście drugiej pomysły na prezentację uczniów z wykorzystaniem chmur wyrazów lub innych kształtów.

Akcja integracja cz. 3 Poznajemy się

Pomysły z części trzeciej filmów z serii Akcja integracja sprawdzą się także w grupach, które już znają się od jakiegoś czasu. Uczniowie poznają się dokładniej, m.in. szukając podobieństw i różnic.

Jak Wam się podoba Akcja Integracja? Te 3 filmy to niecałe 20 minut nagrań, ale jeśli wolicie czytać a nie słuchać, mam dla Was ebook z tymi pomysłami oraz kilkoma nowymi 🙂

Wystarczy wejść na mój profil na FB a tam znajdziecie link do materiału https://www.facebook.com/enjoyingteaching/posts/2626471287602074